وبلاگ

5 روش جهت بهبود عملکرد کمپین‌های بازاریابی برای فروشگاه‌ها

کمپین‌های بازاریابی

کمپین‌های بازاریابی

کمپین‌ بازاریابی روشی است که کارشناسان بازایابی در حوزه‌ی دیجیتال از آن استفاده می‌کنند تا با افرادی که قبلا از طریق بازدید وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی، برنامه‌های تلفن همراه ویا تبلیغ‌های دیجیتالی با تجارت شما تعامل داشتند، دوباره ارتباط برقرار کنند. درواقع بازاریابی یکی از قدرتمندترین و مقرون به صرفه‌ترین روش‌ها برای برقراری ارتباط مجدد و همچنین جدید با مشتریان است.

اگر فروشگاه شما به تازگی وارد عرصه‌ی دیجیتال مارکتینگ شده‌ است اصلا نگران نباشید، زیرا ما در این مقاله اصول ابتدایی و همچنین نحوه شروع به کار آن را توضیح داده‌ایم. همچنین این مقاله برای افراد متخصص در جهت بهینه‌سازی کمپین‌ بازایابی برای کسب نتایج مطلوب‌تر، مفید خواهد بود.

اصول خود را دوباره بررسی کنید

مطمئن شوید که موارد زیر را بررسی کرده‌اید، زیرا با شروع تمرکز بر روی نکات دقیق‌تر کمپین‌های بازاریابی سود سهام خود را سریع پرداخت خواهید کرند.

  • استراتژی و هدف کمپین: آیا اهداف تبلیغ‌ بر اساس استراتژی‌های بازاریابی شما تعیین شده است؟ اگر با استفاده از ایجاد کمپین قصد انجام این کار را دارید، اطمینان حاصل کنید که کمپین شما براساس استانداردهای آن طراحی شده است.
  • پیگیری: آیا به قابلیت‌های وب‌سایت و همچنین روش‌های ردیابی خود اطمینان دارید؟ قبل از شروع به کار، مطمئن شوید که ابزارهای شما به درستی کار خواهند کرد و همچنین از ردیابی نرم‌افزارهای ناخواسته جلوگیری کنید.
  • لیست مخاطبین: آیا لست مخاطبین شما به روز و به درستی طبقه‌بندی شده است؟

ایجاد تغییر و تنوع در تبلیغ برای جذاب‌تر شدن کمپین

بازاریابی حفظ ذهنیت مشتریان نسبت به تجارت شما است. تفاوت اصلی بین یک کمپین بازاریابی عالی و برنامه تبلیغی معمولی در این است، که شما قرار نیست تبلیغ‌های خود را در همه جا بمباران کنید. یکی از اصول اساسی در بازاریابی ایجاد تعامل مثبت با مشتریان برای ساخت روابط سودآور و طولانی است.

بر روی نمرات کیفیت تبلیغ‌های خود تمرکز کنید

امتیازات باید بر اساس اینکه چه اندازه محتوای تبلیغ شما با مخاطب هماهنگ بوده، رتبه‌بندی شوند. این نمرات پارامترهایی از جمله محتوای تبلیغ، واحدهای هدف گیری و تجربه‌ی صفحه فرود را دربر خواهد گرفت. با افزایش تجربه‌ رد زمینه‌ی بازدید کاربران نمره‌ی کیفیت تبلیغ بالا خواهد رفت.

چرا بالا بردن سطح کیفیت تبلیغ از اهمیت زیادی برخوردار است؟

پلتفرم‌های تبلیغاتی دراقع سرویس‌های معتبر و استانداردی برای ارائه‌ی کمپین‌های بازاریابی شما می‌باشند و همیشه تبلیغ‌ با کیفیت بالاتر را در اولویت قرار خواهند داد. همانطور که اخیرا گوگل در این زمینه‌ی استانداردهایی را ارئه داده است.

تداوم بازاریابی برای حفظ مخاطبان علاقمند به تجارت شما

شخصی که مشتری شما می‌شود در مرحله‌ی اول با نام تجاری شما آشنا می‌شود، پس به اندازه‌ای که در قبال محصول هزینه پرداخت می‌کند به همان مقدار تجارت شما را دوست دارد. این بهترین روش برای شروع معرفی و فروش سایر محصولات مکمل شما است. برنامه‌های بازاریابی خاصی را برای هر یک از محصولات و خدمات خود تهیه کنید و موتور ماشین بازاریابی خود را با یک روغن خوب راه‌اندازی کنید.

هنگامی که این کمپین‌های بازاریابی را اجرا می‌کنید، متوجه خواهید شد که برقراری ارتباط با مشتریان چقدر آسان و لذت‌بخش خواهد بود.

کمپین‌های بازاریابی

جمع‌آوری و پالایش کردن نتایج، نکته برداری و بالا بردن سطح نتایج بدست آمده

به عنوان یک بازاریاب در حوزه‌ی دیجیتال مارکتینگ، باید به طور مداوم در حال بهینه سازی و بهبود فعالیت‌های خود باشیم تا با هزینه کمتری به اهداف بازاریابی خود برسیم. این می‌تواند نردبانی برای دستیابی به ایده‌های برتر بر اساس تجربه‌های کسب شده باشد. ایده‌های خود را با برنامه‌ریزی و اجرای مداوم آزمایش جهت جمع‌آوری داده‌های ارزشمند، پرورش دهید. اگر ایده‌های شما موفقعیت‌آمیز بودند، می‌توانید آن‌ها را در کمپین‌های فعال دیگر نیز وارد کنید.

در زیر به نمونه‌ای از سوالاتی اشاره شده است که قبل از ایده پردازی باید به آن‌ها توجه کنید:

  • چه نوع پلتفرم تبلیغ دارای عملکرد بهتری است؟ آیا بوجه‌ رسانه‌ای را بر اساس پلتفرم‌هایی که افراد جهت مشاهده تبلیغ از آن استفاده می‌کنند، اولویت بندی کرده‌اید؟
  • کدام روز و ساعت برای شروع کار بهترین زمان است؟ گاهی اوقات لازم است تبلیغ خود را فقط در مواقع موثر اجرا کنید، تا در بوجه‌ی شما صرفه‌جویی شود.
  • نحوه‌ی پیام‌رسانی به‌صورت متنی و تصویری؟ به عنوان یک بازاریاب، وظیفه‌ی شما این است که محتوای پیام‌های تبلیغی خود را به‌صورت متنی و تصویری به بهترین شکل تهیه کنید.
  • چه پیشنهادی دارای عملکرد بهتری است؟ آیا تخفیف درصدی بهتر خواهد بود یا مشاوره‌ی رایگان؟

در حال حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا، در جهان تمامی کسب و کارها به سمت دیجیتال مارکتینگ (فروشگاه‌های آنلاین) و دورکاری سوق داده می‌شوند تا با رعایت فاصله اجتماعی از گسترش شیوع ویروس کرونا جلوگیری شود.

راهکارهای فروشگاهی نارون نیز با ارائه‌ی سرویس راهکار دورکاری محک آنلاینر (نرم‌افزار حسابداری تحت وب)، برای مشتریان نرم‌افزار حسابداری محک در بستری امن قابلیت دسترسی به نرم‌افزار حسابداری را در هر مکان و زمانی فراهم کرده است. امیدوارم در این مقاله مطالب مفیدی را در زمینه‌ی کمپین‌های بازاریابی ارائه‌ی داده باشیم، نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0/5 (0 نظر)
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.