معرفی نرم افزار های صندوق فروشگاهی

معرفی نرم افزارهای صندوق فروشگاهی

خرید صندوق فروشگاهی یا دستگاه پوز وسیله ای است که در فروشگاه های مختلف برای مدیریت فاکتورها استفاده می شود. امروزه سیستم های مجهزتر و مدرن تری برای فروش محصولات در فروشگاه ها وجود دارند که با نصب نرم افزار حسابداری روی آن ها می توان یک سیستم یکپارچه، پیشرفته حسابداری و فروش و صدور فاکتور راه اندازی کرد.

صندوق فروشگاهی چیست؟

سیستم پوز یا (point of sale) به مرحله آخر خرید مشتری از یک فروشگاه و پرداخت مبلغ فاکتور خرید کالا است. براساس نیاز کسب و کار و فروشگاه ها می توان از صندوق فروشگاهی ثابت یا متحرک استفاده کرد؛ برای مثال برخی رستوران ها برای ارائه خدمات راحت تر و بهتر دستگاه پوز را سر میز مشتری می برند تا مبلغ سفارش از این طریق پرداخت شود. به عبارت دقیق تر صندوق فروشگاهی شامل یک شبکه کامپیوتری با یک رایانه اصلی بوده که این رایانه به چند پایانه صندوق واریز برای ثبت اطلاعات خرید و پرداخت هزینه مشتریان متصل می شود. برای فرآیند ثبت اطلاعات در نرم افزار حسابداری صندوق فروشگاهی نیاز به تجهیزات سخت افزاری مثل بارکدخوان، پایانه پرداخت از طریق کارت، کشو پول نقد نیاز است تا خدمات به صورت خودکار و با سرعت بالایی انجام شوند. با توجه به این موضوع برای بهره بردن از امکانات صندوق فروشگاهی هر کسب و کاری بسته به نیاز، نوع کالا و خدمتی که ارائه می دهد و اندازه آن کسب و کار نیاز به تجهیزات سخت افزاری مختلفی دارد.

نرم افزار حسابداری صندوق فروشگاهی چیست؟

صندوق فروشگاهی از دو بخش نرم افزار و سخت افزار تشکیل می شود که بخش نرم افزاری این صندوق یک نرم افزار حسابداری است. این نرم افزار قابلیت ورود و ذخیره داده های فروش و ارائه گزارش های مالی مختلفی را دارد. نرم افزارهای فروشگاهی با قابلیت های متنوع طراحی شده اند که مناسب ترین نرم افزار را می توان بر حسب نیازهای کسب و کار انتخاب، خریداری و روی سیستم نصب کرد. در حال حاضر تنوع کسب و کارها بالا رفته و در نتیجه نیازهای مختلفی نیز دارند؛ از این رو انواع نرم افزار حسابداری صندوق های فروشگاهی برای انجام امور مالی و تراکنش های پرداختی طراحی شده اند که دارای امکانات و قابلیت های متنوع و کاربردی مثل ارائه گزارش‌های مختلف مالی و فروش، مدیریت انبار و موجودی کالاها و ثبت اطلاعات مشتریان هستند.

نرم افزار حسابداری صندوق فروشگاهی

مزایای نرم افزارهای صندوق فروشگاهی

طی سال های 2015 تا 2020 میلادی استفاده از نرم افزارهای حسابداری فروشگاهی بسیار افزایش یافته است؛ به عبارتی می توان گفت بیشتر فروشگاه ها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ از صندوق فروشگاهی مکانیزه برای فروش استفاده می کنند. نرم افزارهای حسابداری این صندوق ها می تواند مزایای بسیاری به شرح زیر را برای فروشندگان و مشتریان داشته باشند.

  • صرفه جویی در وقت مشتریان و فروشنده برای حساب مبلغ پرداختی و افزایش رضایت مشتری
  • جلوگیری از ورشکستگی کسب و کار با ثبت دقیق داده ها و ارائه گردش مالی
  • کاهش خطا در ثبت اطلاعات فروش و افزایش کارایی عملیات فروش و تامین محصولات
  • تسهیل در پردازش درخواست ها و ثبت تراکنش های مشتریان
  • بهبود مدیریت موجودی کالا و انبارهای فروشگاه و داشتن دیدگاه دقیق و شفافی از زنجیره تامین

معرفی نرم افزارهای صندوق فروشگاهی

شرکت های بسیاری در ایران اقدام به تولید انواع نرم افزار حسابداری برای صندوق های فروشگاهی کرده اند که هر یک دارای امکانات، قابلیت ها و ویژگی های منحصربه‌فردی هستند. در این بخش از مقاله به معرفی چند نوع از این نرم افزارهای حسابداری می پردازیم.

1.نرم افزار صندوق فروشگاهی محک

نرم افزار حسابداری محک دارای رابط کاربری ساده ای است و در عین حال از فناوری های مدرنی در زمینه فروش و حسابداری بهره می برد. با استفاده از نرم افزار صندوق فروشگاهی کنترل فعالیت های مالی حتی توسط افرادی که سابقه حسابداری ندارند امکان پذیر است. از جمله ویژگی های نرم افزار محک به قابلیت اتصال به کارتخوان بانکی و بارکدخوان، امکان ارائه و ارزیابی سود و زیان و گزارشات مختلف، قابلیت اتصال به ترازوهای مختلف، امکان تعریف بارکدهای مختلف یک کالا و دریافت مبلغ به صورت ترکیبی نقدی و کارت، قابلیت ثبت سریال کالا و تاریخ انقضاء، سازگاری با انواع ویندوزها و بسیاری از ویژگی های دیگر می توان اشاره کرد.

2.نرم افزار حسابداری صندوق فروشگاهی هلو

طراحی نرم افزار صندوق فروشگاهی هلو به صورت تحت وب و آنلاین است که دارای محیطی ساده بوده و می تواند روی گوشی های هوشمند نیز نصب شود. یکی از مزایای این نرم افزار به خاطر آنلاین بودن آن ذخیره اطلاعات مشتریان و فروشگاه بر روی سرورهای آن است که این صورت در حفظ اطلاعات کاربران امنیت بالاتری وجود دارد. از ویژگی های مهم نرم افزار حسابداری هلو امکان تعریف چند کاربر برای دسترسی به نرم افزار با اعمال محدودیت های دسترسی است. امکان دریافت گزارش در بخش های مختلف به شکل نموداری یا نوشتاری و قابل نصب و اجرا روی تمام دستگاه های قابل اتصال به اینترنت از مزایای این نرم افزار صندوق فروشگاهی به شمار می رود.

معرفی نرم افزارهای صندوق فروشگاهی

3.آشنایی با نرم‌افزار صندوق فروشگاهی سپیدار

نرم افزار حسابداری سپیدار دارای امکانات و ویژگی های خاصی است که از آن جمله می توان به امکان دریافت گزارش از بخش ‌های مختلف مثل فروش و برگشتی‌ ها، گردش موجودی، سود و زیان و خرید و فروش در هر زمان، قابلیت تعریف عکس مخصوص به هر محصول، امکان چاپ رسید در ابعاد دلخواه جهت تحویل به مشتری و تسویه فاکتور به انواع روش‌ های نقد، از طریق پوز و یا صدور چک اشاره کرد. همچنین این نرم افزار می تواند به انواع صندوق فروشگاهی مکانیزه و تجهیزات سخت افزاری جانبی مثل پرینتر و بارکدخوان متصل شود.

جمع بندی

در حال حاضر استفاده از نرم افزار حسابداری صندوق فروشگاهی در فروشگاه های بزرگ و کسب و کارهای مختلف توانسته انجام تراکنش های مالی را بسیار ساده کند و برای مشتریان و فروشندگان مزایای بسیاری را به همراه داشته است.

اشتراک گذاری:

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فیلتر براساس قیمت
فیلتر قیمت - slider
800,000 تومان66,000,000 تومان
فیلتر براساس برند
فیلتر براساس برند
فیلتر براساس قیمت
فیلتر قیمت - slider
800,000 تومان66,000,000 تومان